O nas

Szkolimy

Uczymy, jak skutecznie komunikować się z mediami – by te relacje nie wiązały się ze stresem i były efektywne. Szkolimy, jak komunikować się w kryzysie i dobrze się do niego przygotować. Podpowiadamy, jak występować publicznie, aby być zapamiętanym.

Prowadzimy webinaria i szkolenia uszyte na miarę, dzięki którym poczujesz się pewniej.

Prowadzimy komunikację z mediami

Ustalamy tematy materiałów prasowych, które mają szansę ukazać się w mediach. Piszemy dla Klienta komunikaty prasowe i dostarczamy kontakty do dziennikarzy. Przygotowujemy do wywiadów i wizyt w telewizji. Zapewniamy profesjonalną pomoc, dzięki której będziesz miał więcej czasu na swoją działalność.

Przeprowadzamy audyty

Sprawdzimy jak pracuje Twoje biuro prasowe, czy skutecznie komunikujesz się z otoczeniem oraz wewnątrz organizacji. Zadbamy o Twój wizerunek i podpowiemy, co powinieneś w nim poprawić. Przejrzymy Twoje profile w mediach społecznościowych, stronę internetową i obecność w sieci.

Organizujemy i prowadzimy gale

Przygotowujemy konferencje prasowe i piszemy z nich relacje. Prowadzimy gale, które są dopełnieniem profesjonalnego wizerunku Twojej firmy.

Uczymy komunikacji

Potrafimy mówić i pisać. Nie boimy się kamery, ani mikrofonu i uczymy tego naszych Partnerów. Dzięki nam stajecie się bardziej profesjonalni i gotowi na nowe wyzwania.

Prowadzimy webinaria

Prowadzimy webinaria i szkolenia uszyte na miarę naszego Klienta. Dzięki nim czuje się pewniej.

KomunikujMY to firma, która prowadzi szkolenia, układa relacje z mediami, odpowiada za komunikację także w sytuacjach kryzysowych oraz kreuje wizerunek osób i firm. Działamy od 2019 roku. Wcześniej przez lata zdobywałyśmy doświadczenie m.in. w mediach i biurach prasowych. Dziś chętnie dzielimy się swoją wiedzą.

Klientów traktujemy indywidualnie. Dotrzymujemy terminów i mocno angażujemy się w każdy projekt.

Naszym wspólnym celem jest
sprawna i skuteczna komunikacja!

Wśród naszych Klientów są m.in. biznesmeni, politycy, prawnicy, kierownicy i menadżerowie. Współpracujemy z samorządami, instytucjami, firmami z różnych branż – od budowlanej, przez lotniczą do edukacyjnej. Do każdego spotkania rzetelnie się przygotowujemy i badamy rynek Klienta. Każdy klient jest dla nas tak samo ważny. Spróbuj i przekonaj się!

Kim jesteśmy

Magdalena Skorupka-Kaczmarek
CEO KomunikujMY

Przez dwadzieścia lat pracowałam jako dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna m.in. w TV Canal +, TVP, radiowej Trójce czy Radiu Katowice. Byłam rzeczniczką prasową prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, co dało mi ogromne doświadczenie i siłę na przyszłość. Wcześniej pracowałam jako rzeczniczka Gdańskich Inwestycji Komunalnych, spółki odpowiedzialnej za budowę Europejskiego Centrum Solidarności, Tunelu pod Martwą Wisłą, Trasy Słowackiego i Sucharskiego. Współtworzyłam też kampanie wyborcze w wyborach samorządowych do Parlamentu RP i Parlamentu Europejskiego. Prowadziłam gale i konferencje. Lubię stać przed kamerą i mieć do dyspozycji mikrofon. Kocham pisać i mówić. Moją pasją jest budowa wizerunku osób i firm. Pewnie dlatego w lipcu 2019 roku założyłam firmę KomunikujMY, w której mogę realizować swoje pasje i widzieć twarze zadowolonych Klientów, choć ja wolę nazywać ich Partnerami na drodze do osiągnięcia komunikacyjnych celów. Uczę dziennikarstwa studentów Uniwersytetu Gdańskiego oraz zarządzania projektami budowlanymi na Politechnice Gdańskiej. Pracuję na 120 procent, jestem typem zadaniowca. Wierzę, że kobiety mają MOC.

Anna Mizera-Nowicka
Główna specjalistka ds. komunikacji

Doświadczenie zdobywałam w Polska Press. Pisane przeze mnie artykuły i wywiady przez lata ukazywały się w Dzienniku Bałtyckim, na portalu Naszemiasto.pl i w wielu dziennikach regionalnych. Współtworzyłam Centrum Kompetencyjne ds. Edukacji. Brałam udział w działaniach marketingowych Polska Press, m.in. w plebiscytach. To sprawia, że wiem, czego oczekuje od rozmówcy dziennikarz i jak powinna przebiegać komunikacja z mediami. Jak się pracuje z mikrofonem i kamerą, jeszcze jako studentka podglądałam w TVP Gdańsk. Z wykształcenia jestem filolożką i politolożką. Pracując w biurze prasowym w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, przygotowywałam i prowadziłam konferencje prasowe, wypowiadałam się dla mediów, przygotowywałam komunikaty prasowe. Uwielbiam poznawać ludzi i o nich pisać. W KomunikujMY odpowiadam ze wizerunek Klientów z obszaru infrastruktury i samorządu. Zajmuję się kontaktami z mediami oraz komunikacją w mediach społecznościowych.

Dominika Wierzba
Specjalistka ds. komunikacji

Skończyłam studia magisterskie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna UG, o specjalności reklama i PR. Jestem pasjonatką dziennikarstwa sportowego, a szczególnie piłki nożnej i skoków narciarskich. Byłam między innymi korespondentką konkursów Pucharu Świata. Miałam okazję pracować z różnymi dziennikarzami, przyglądać się pracy najlepszych stacji telewizyjnych, ale przede wszystkim sama przeprowadzałam wywiady z wybitnymi sportowcami nie tylko z Polski, ale też zza granicy i pracowałam w biurach prasowych. Te doświadczenia nauczyły mnie pracy w grupie, wyznaczania zadań, ale także pracy pod presją czasu i dokładności, której oczekują odbiorcy. Bardzo lubię budować nowe kontakty, poznawać ludzi i rozmawiać z nimi. Komunikacja to moja praca i pasja. W KomunikujMY zajmuję się między innymi redakcją i tworzeniem komunikatów prasowych, tekstów medialnych, komunikacją w mediach społecznościowych czy tworzeniem projektów graficznych.

Joanna Kowalik-Kosińska
Główna specjalistka ds. szkoleń z zakresu komunikacji kryzysowej i współpracy z mediami

Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Policji. Przez kilkanaście lat współtworzyłam politykę medialną garnizonu pomorskiego pełniąc służbę najpierw w zespole prasowym (2006-2011), a następnie jako Rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Organizowałam oraz prowadziłam briefingi i konferencje dotyczące najważniejszych spraw związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Opracowywałam komunikaty i nagłaśniałam sprawy dotyczące działań Policji  podczas dużych imprez masowych, prowadzenia postępowań ws. najpoważniejszych przestępstw kryminalnych czy też wdrażanych akcji prewencyjnych. Przeprowadziłam kilkadziesiąt szkoleń o tematyce budowania wizerunku firmy i kontaktów z mediami, szczególnie w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. Służbę w Policji zakończyłam w 2023 roku na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego Policji.  Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Blog