Polubić wystąpienia publiczne – szkolenie do kawy ☕ – KURS BEZ KONSULTACJI

profil
Instruktor

Magdalena Skorupka - Kaczmarek

Przegląd kursu

„Polubić wystąpienia publiczne – szkolenie do kawy ☕” to autorski kurs on-line, w trakcie którego dowiecie się jak występować, aby czerpać z tego przyjemność oraz nawiązać kontakt z publicznością i zostać pozytywnie zapamiętanym 🙂

To osiem krótkich odcinków z praktycznymi wskazówkami i ćwiczeniami dla każdego, kto chciałyby lub musi prezentować się na spotkaniach, na scenie czy przed kamerą i pragnie udoskonalić swoje umiejętności oraz uporać się ze stresem i zakłopotaniem.

 • Jak zbudować swoje wystąpienie od A do Z❓
 • O czym pamiętać podczas wystąpienia na scenie i przed kamerą
 • Jak radzić sobie ze stresem
 • Jak merytorycznie przygotować się do nagrania❓

W szkoleniu podejmuję każdy z tych tematów. Nauczę Was w jaki sposób przygotować swoje wystąpienie, opanować jego treść, jak go zaprezentować, a nawet jak poruszać się po scenie, gestykulować oraz podpowiem, w co się ubrać i jak się pomalować do nagrania telewizyjnego. Gwarantuję dużo praktycznej wiedzy i wskazówki, które na pewno wykorzystacie!

Dobre wystąpienie publiczne, czyli jakie? Przede wszystkim prawdziwe! To pierwsze co musisz zapamiętać – bądź sobą, nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Do tego rzetelnie się przygotuj, kontroluj mimikę i gesty oraz bądź odważny!

Od ponad 20 lat występuję przed kamerą, ale kiedy zaczynałam pracę w telewizji też miałam tremę i nie wiedziałam jak przygotować „dobre wystąpienie”. Teraz z przyjemnością dzielę się moim doświadczeniem z innymi.

A dzisiaj wszyscy występujemy publicznie, nawet jeżeli nasz zawód nie jest z tym ściśle związany. Spotkania on-line, rozmowy kwalifikacyjne, biznesowe – każdy czasem prezentuje się w roli mówcy.

NauczMY się robić to profesjonalnie! Chciałabym, abyście po ukończeniu kursu stwierdzili, że wystąpienia mogą być przyjemnością i przede wszystkim, że dają Wam satysfakcję z dobrze wykonanej pracy! 👍

Dlaczego ten wideo-poradnik to „szkolenie do kawy”? Bo dziś nikt nie ma czasu na oglądanie wielogodzinnych nagrań.

Kurs podzieliłam na 8 kilkuminutowych odcinków, w sam raz do codziennego wypicia ze mną na przykład porannej kawy. A kiedy Ty ją pijesz, ja zdradzam sposoby na przygotowanie i prezentację wystąpienia, pozbycie się tremy, mowę ciała i ustawienie głosu, a nawet kreację wizerunku.

Brzmi dobrze? W takim razie już na Ciebie czekam i zapraszam do świata angażujących
wystąpień publicznych!

Magda Skorupka-Kaczmarek 😊

Czego nauczysz się ze szkolenia?

Odcinek 1. Od czego zacząć?

Jak dotrzeć do swoich słuchaczy? Postarajmy się mówić ich językiem. W pierwszym odcinku wytłumaczę dlaczego tak ważne jest wyznaczenie celu naszego wystąpienia i jak to zrobić, aby być skutecznym. Dobrze ułożony scenariusz wystąpienia może spowodować, że łatwiej  osiągniemy swój wymarzony cel, bo nasi odbiorcy będą chcieli nas słuchać. Jesteśmy różni i mamy różne sposoby i style komunikacji ale możemy usłyszeć się, zrozumieć i ostatecznie skutecznie komunikować i występować ze sceny.

Odcinek 2. Zbuduj swoje wystąpienie

Jak najprościej zbudować wystąpienie? Sprawdzona struktura to wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Nawet jeżeli brzmi banalnie, uwierzcie – to najlepszy z możliwych wyborów. W tym odcinku podpowiem, jak powinna wyglądać mapa Waszego wystąpienia. Przedstawię również zalety korzystania z tzw. trójkąta przygotowawczego Berta Deckera. Pomogę Wam selekcjonować i grupować argumenty. Doradzę, jak wykorzystywać tzw. storytelling czy mostki.

Odcinek 3. Mówca doskonały

Tym razem wspólnie spróbujemy odgadnąć, czym charakteryzuje się „mówca doskonały” i jakie współcześnie może mieć cechy. Zdradzę również, na czym tak naprawdę opiera się legendarne „pierwsze wrażenie” i jaką odgrywa rolę podczas kontaktu z publicznością. Skupię się na wystąpieniach online, ale i na odpowiedniej postawie ciała i gestykulacji. Nie zabraknie też pracy nad oddechem i sposobów na uporanie się ze stresem.

Odcinek 4. Jak mówić, żeby chcieli Cię słuchać?

W tym odcinku skupimy się przede wszystkim na fonetyce, czyli na tym, w jaki sposób mówić, aby dobrze brzmieć. Nauczę Was jak przed wystąpieniem rozgrzać aparat mowy – to ważne, przecież maratończyk przed startem też rozgrzewa mięśnie, a język jest drugim najsilniejszym mięśniem w ciele człowieka. Wytłumaczę też co się dzieje, gdy mówimy za szybko lub za wolno i zbyt nisko lub wysoko. Pokażę ćwiczenie, które pomoże Wam pracować nad Waszą intonacją.

Odcinek 5. Stajemy przed kamerą

To odcinek dla wszystkich, których paraliżuje widok kamery. Nie dajcie się ponieść emocjom i zadbajcie o dobre przygotowanie. O czym trzeba myśleć w trakcie nagrania? Jak pracować nad swoim ciałem? Tym razem opowiem Wam między innymi, jak współpracować z dziennikarzem i jak sprawić, żeby wystąpienie przed kamerą  przebiegło nie tylko sprawnie, ale i profesjonalnie.

Odcinek 6. Ostatnie szlify

Ten odcinek to tak zwana „kropka nad i”. Na warsztat weźmiemy m.in. strój. Ubranie może uwiarygodnić nasz przekaz, albo go zakłócić. Podam Wam moje rady na to, aby poszczególne elementy Waszej garderoby przesadnie nie skupiały uwagi słuchaczy, ale pomagały w pozytywnym kreowaniu Waszego wizerunku. Poza tym podpowiem, jak trenować swoje wystąpienie – czy się go uczyć na pamięć, czy się nagrywać, jak eliminować błędy i zdradzę mój sposób na to, by oswoić miejsce, gdzie będzie się przemawiać.

Odcinek 7. Jesteście gotowi. Czas na finał!

Na koniec szkolenia przychodzi czas na podsumowanie i ostatnie wskazówki!

Odcinek 8. Coś specjalnego…

Na zakończenie kursu przygotowałam dla Was niespodziankę! Zdradzę jedynie, że ostatni, bonusowy odcinek ma formę wywiadu ze specjalistką. Usłyszycie w nim cenne porady dotyczące Waszego wizerunku.

_________________________

Szkolenie opracowała i prowadzi Magdalena Skorupka-Kaczmarek – właścicielka firmy KomunikujMY. Do stycznia 2019 roku rzeczniczka Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Z wykształcenia politolog, dziennikarka z 20-letnim stażem pracy w redakcjach polskiego Radia PR III, PR Katowice, Canal +, TVP 1 i 2, oraz TVP Gdańsk. Była również rzeczniczką i kierownikiem ds. PR w Gdańskich Inwestycjach Komunalnych – spółce odpowiedzialnej za przeprowadzenie największych infrastrukturalnych inwestycji w Gdańsku przygotowywanych na EURO 2012. Brala udział i przygotowywała cztery ostatnie kampanie wyborcze, a także kandydatów w nich startujących w wyborach samorządowych 2018, parlamentarnych 2019 i 2023 oraz europarlamentarnych 2019.


Q&A

 • Jak mogę zakupić kurs?
  Aby kupić kurs „Polubić wystąpienia publiczne – szkolenie do kawy”, należy zarejestrować się na stronie komunikujmy.pl w celu utworzenia spersonalizowanego konta. Następnie należy wypełnić formularz i wybrać opcję płatności.

 • Czy będę mieć dostęp do kursu przez cały czas?
  Tak, aby obejrzeć kurs należy jedynie zalogować się na swoje konto na stronie komunikujmy.pl. Do poszczególnych odcinków można też swobodnie wrócić po obejrzeniu całości.

 • Czy po zakupieniu kursy otrzymam fakturę VAT?
  Tak. W tym celu prosimy o uzupełnienie danych do faktury podczas wypełniania formularza.

 • Czy każdy, kto kupi kurs, będzie miał możliwość skorzystania z konsultacji online?
  Tak, konsultacje są w pakiecie razem z kursem. Termin konsultacji należy umówić z odpowiednim wyprzedzeniem z biurem KomunikujMY. Konsultacje przeprowadza Magdalena Skorupka-Kaczmarek lub osoba przez nią wskazana.

 • Czy nagranie swojego wystąpienia i przesłanie do biura KomunikujMY jest obligatoryjne?
  Nie, nagranie wystąpienia i udział w konsultacjach online jest dla osób chętnych.

Polubić wystąpienia publiczne – szkolenie do kawy ☕

Treść kursu

 • Polubić wystąpienia publiczne - szkolenie do kawy
  • Intro – polubić wystąpienia publiczne

   00:02:27
  • Odcinek 1 - Od czego zacząć

   00:07:24
  • Odcinek 2 - Zbuduj swoje wystąpienie

   00:09:31
  • Odcinek 3 - Mówca doskonały

   00:08:24
  • Odcinek 4 - Jak mówić żeby chcieli Cię słuchać?

   00:05:52
  • Odcinek 5 - Stajemy przed kamerą

   00:06:55
  • Odcinek 6 - Ostatnie szlify

   00:05:32
  • Odcinek 7 - Czas na finał!

   00:02:09
  • Odcinek specjalny

   00:06:59
99,00 
 • Czas trwania 00:52:00
 • Lekcje 9
 • Język Polski
 • Umiejętność Eksperci
 • Ostatnia aktualizacja 01.18.2024